Niedźwiedzie czułości

„Następne dziecko – zimą” – to jedna z myśli, którą jak mantrę mamrotam pod nosem w ostatnich dniach. Upały, półtoraroczny łobuziak w orbicie uwagi i wielkie brzucho, które nijak się nie chce umościć tak, żeby nie ciążyć (wyobraźcie sobie, że nawet w wodzie poszłam na dno !@#%$%) – to wszystko sprawia, że naprawdę wieczorami padam jak mucha. I (nie licząc kilkunastu wypraw do toalety w ciągu nocy) śpię jak zabita. Wczoraj rano Najlepszy z Mężów stwierdził nawet z rozczuleniem, że wyglądam jak niegdyś, gdy młodzieżą będąc, łaziliśmy do zdartych podeszw po górach, wioskach i dolinach, a sen nadrabialiśmy w pociągach. Takim to eufemizmem powiedział mi po prostu, że aktualnie sypiam na glonojada. Znacie to? Otwarta buzia, lico rozlane na powierzchni płaskiej, głęboki chrap wprost z czeluści trzewi… W PKP to się na takich mówiło kiedyś „popielniczka”.

Borysowi mamusia też się musiała z jakimś tego typu przedmiotem – i do tego płonącym – skojarzyć, bo dzisiaj z rana z błogiego snu wyrwał mnie solidny chlust wody zaaplikowany wprost w gardziel. Dziecię nr 1 wdrapało się na łóżko, trzymając w ręku swoją plastikową szklankę z wodą, po czym w dobroci swego serca postanowił napoić uśpioną rodzicielkę. Hojnie. Jego spojrzenie było tylko odrobinę zdziwione, gdy zamiast wybuchu entuzjastycznych podziękowań za ugaszenie pragnienia (wszak wie, że zaczynam dzień od szklanki wody i przecież wyręczył mnie, żebym się do kuchni nie fatygowała), usłyszał szereg aktów strzelistych („Boże jedyny …  Matko Święta … co żesz??!!”) . Nie przeszkodziło mu to jednak w kontynuowaniu porannych czułości, do których aktualnie zalicza się:

  • wdrapywanie na brzuch (w efekcie na klatkę piersiową),
  • sprawdzanie, czy rodzic po nocy nadal dysponuje dwojgiem oczu (to weryfikuje się palcem wskazującym), mózgiem (w tym przypadku Dziecię wciska słomkę ze swojego kubka do naszych uszu lub nosa) i wszystkimi zębami (do czego Borys wykorzystuje całą swą dłoń i dopóty próbuje odsunąć wargi osoby badanej aż zobaczy, czy przypadkiem na ósemkach nie ma jakiejś korony)
  • zachęcanie ofiary do zaangażowania w akcję „cała Polska czyta dzieciom” (co z kolei polega na tym, że Synuś zamaszyście wali delikwenta po głowie wybraną na dany poranek lekturą).

Aż strach pomyśleć, co to będzie, gdy Nadia się do tych rytuałów dołączy…

Prudencja
W życiu i słowie ceni rozwagę, odpowiedzialność i konsekwencję. I poczucie humoru, choć talentu do opowiadania dowcipów Pan Bóg jej bardzo poskąpił. Gdyby tylko niemiecki nie ranił tak jej uszu, chętnie pomieszkiwałaby za zachodnią granicą. Ale tylko od czasu do czasu - bo z natury jest domatorką, która uwielbia polskie krajobrazy, historię i kulturę. Szczęśliwa żona, początkująca matka, spełniona kobieta (kolejność nieprzypadkowa).

One Reply to “Niedźwiedzie czułości”

  1. Przepraszam, że ,,nie w temacie”, ale chciałabym skomentować inne wpisy, a możliwości mam ograniczone. ,,DODAJ KOMENTARZ” pojawia się tylko przy ostatnich wpisach. A może ja taka ,,niekumata”? Poproszę o instrukcję obsługi.

Dodaj komentarz