Wrocław znany i nieznany

Zupełnie zapomniałam o atrakcji, jaka w każdy weekend czeka na pozostających we Wrocławiu lub odwiedzających nasze miasto. To darmowe spacery po Wrocławiu z przewodnikami miejskimi.

Spacery, co warto podkreślić, tematyczne. Czyli można co tydzień zobaczyć coś innego 🙂 Fontanny, kolej, szkło, zegary, karczmy, sławni wrocławianie… I co tydzień creme de la creme, czyli Ostrów Tumski. Żeby można było zabrać odwiedzających nas gości.

Co prawda z rzadka bywam w weekendy w mieście, ale gdy już się zdarzy… nie warto siedzieć w domu.

Sponsorem tych wypraw jest Miasto – a dokładniej Biuro Promocji i Turystyki – i, patrząc na frekwencję, są to jedne z lepiej zainwestowanych pieniędzy. Spacery są długie (warto mieć wodę!), ale bardzo ciekawe. No i niejednokrotnie można zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne.

Harmonogram sierpniowych spacerów z przewodnikiem

A we wrześniu i w październiku spacery odbywają się tylko w soboty

 

Babiszon
Czyta i pisze przez cały rok. Najczęściej dla własnej przyjemności. Choć z pisaniem różnie bywa, "czasami człowiek musi".
W zimie jeździ na nartach, w lecie nurkuje i zdobywa szczyty (bynajmniej nie lenistwa, choć też się zdarza), ostatnio zagląda górom "pod spódnice", bo została taternikiem jaskiniowym.
Czasem coś zorganizuje, a potem się zachowuje, jak dyktator, żeby plan wypalił. Innych dyktatorów nie lubi. Cóż.
Słomiany zapał do wszystkiego od zawsze.

Dodaj komentarz