Z cyklu: kocie sprawy

Borys uwielbia nasze koty. Niestety, wciąż bez wzajemności. Dopóki Dziecię nr 1 tylko spało i płakało, Bonifacy i Filemon całkiem bezproblemowo je zaakceptowali i po prostu zazwyczaj ignorowali, od czasu do czasu popatrując na nas z pobłażliwością, gdy po raz n-ty w nocy któreś zwlekało się do Małego, żeby go przewinąć. Potem jednak, gdy syn zaczął raczkować, dostrzegły w nim realne zagrożenie. Zwłaszcza dla swoich ogonów. A Borys zapałał do nich miłością bezgraniczną i skrajnym uwielbieniem. Właściwie do ruszenia z miejsca zmotywowały go właśnie one;) Więc jak ruszał do przodu, to zazwyczaj w jednym celu: dorwać koteczka. I uściskać. I tulić, tulić, tulić.

Nasze koty nie należą do filigranowych (Bonifacy waży 10 kg, a Filemon 8). Jednak, gdy kładzie się na nich 14-kilogramowy człowieczek, to przypuszczam, że i tak można się poczuć przytłoczonym. Póki co, nie doszło jeszcze do pazuroczynów. Co nas zresztą absolutnie zadziwia, bo chłopaki, chociaż należą do spokojnej rasy brytyjczyków długowłosych, to swoje za uszami mają i nieraz możemy obserwować ich bynajmniej niepozorowane walki. Ale chyba rzeczywiście wyczuwają, że Borys to jeszcze maluch i nie można go zbyt ostro potraktować. Zatem, gdy na horyzoncie pojawia się Dzieć z wyraźnym zamiarem obdarzenia ich swoimi niedźwiedzimi czułościami, najczęściej wybierają opcję ewakuacji. Filemon – jako młodszy, chudszy i sprawniejszy – niemal zawsze zdąży umknąć z zasięgu małych rączek gdzieś na wyższe kondygnacje mieszkania. Bonifacy nie ma takiej skoczności, ale za to nadrabia taktyką. Kiedy Młody go dopadnie – co polega zwykle na tym, że się na kocie kładzie i wtula buźkę w jego futro, wyznając mu miłość w pseudokocim języku (przynajmniej w Borysowym mniemaniu „aaau, aaau” znaczy „miau, miau”) – wówczas Bonifacy udaje, że właśnie dokonuje żywota. Rozpłaszcza swe cielsko na podłodze, zamyka oczy i w ogóle się nie rusza. Jak wiadomo zabawki, które się nie ruszają i nie wydają dziwnych dźwięków dla półtorarocznego dziecka szybko tracą na atrakcyjności, więc Junior prędzej niż później nudzi się smakowaniem kocich kłaków i zostawia zwierza w spokoju.

Ale pantha rhei… Wkrótce pojawi się Nadia, a z nią kakofonia dźwięków, które sprawią, że Bonifacy będzie sypiał w łazience, a Filemon donośnym miaukiem będzie próbował ją przekrzyczeć za każdym razem, gdy Dzieć nr 2 wpadnie w wieczorny szloch. Poza tym Borysowy zakres dostępności zwiększa się coraz bardziej i odkąd zaczął się wspinać po wszystkim co możliwe, odtąd z dnia na dzień ubywa miejsc „wolnych od Dziecia”. I dzieją się rzeczy niemożliwe, np. nasze koty zasypiają razem na tej samej półce nad biurkiem. To ewidentny znak, że koniec świata (przynajmniej takiego, jakie nasze koty znają) jest coraz bliżej.

Prudencja
W życiu i słowie ceni rozwagę, odpowiedzialność i konsekwencję. I poczucie humoru, choć talentu do opowiadania dowcipów Pan Bóg jej bardzo poskąpił. Gdyby tylko niemiecki nie ranił tak jej uszu, chętnie pomieszkiwałaby za zachodnią granicą. Ale tylko od czasu do czasu - bo z natury jest domatorką, która uwielbia polskie krajobrazy, historię i kulturę. Szczęśliwa żona, początkująca matka, spełniona kobieta (kolejność nieprzypadkowa).

2 Replies to “Z cyklu: kocie sprawy”

  1. Jestem fanką Bonifacego, za spryt i szacunek do kociego, niemałego ciałka, o które trzeba dbać, czytaj ruchu za wiele nie używać, by nie stracić ni grama 🙂
    Jakby koty potrzebowały odpoczynku od dwunożnych to sanatorium dla ojczulka i stryjka możemy zaoferować.
    Pobędą trochę z freciszonem, to się z radością w stronę dzieci oddalą.

    1. Prudencja Z. Niemiec says: Odpowiedz

      Bueheheheheheee… no może rzeczywiście, jakby trochę poprzebywały z fretą, to by doceniły dziecięce wyrazy miłości;)

Dodaj komentarz